Sensata Technologies/Airpax IEGF6-35200-50-V
IEGF6-35200-50-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-35200-50-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGF6-35200-50-V.pdf
Availability of IEGF6-35200-50-V
QUANTITY
IEGF6-35200-50-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-35200-50-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-35200-50-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-35200-50-V
Related LinksIEGF6-35, IEGF6-35200-50-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-35200-50-V Details Description
Related parts for IEGF6-35200-50-V
IC VREF GND REF 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75MHZ 16SO datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf