Sensata Technologies/Airpax IEGH66-1-62-16.0-01-V
IEGH66-1-62-16.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-1-62-16.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A
Datasheet Download
IEGH66-1-62-16.0-01-V.pdf
Availability of IEGH66-1-62-16.0-01-V
QUANTITY
IEGH66-1-62-16.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-1-62-16.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-1-62-16.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating16A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-1-62-16.0-01-V
Related LinksIEGH66-1-6, IEGH66-1-62-16.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-1-62-16.0-01-V Details Description
Related parts for IEGH66-1-62-16.0-01-V
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 5A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 620MA 430 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100C S 12" RBW JACKP NI datasheet.pdf