Sensata Technologies/Airpax IEGH666-1-62-20.0-91-V
IEGH666-1-62-20.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH666-1-62-20.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEGH666-1-62-20.0-91-V.pdf
Availability of IEGH666-1-62-20.0-91-V
QUANTITY
IEGH666-1-62-20.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH666-1-62-20.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEGH666-1-62-20.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH666-1-62-20.0-91-V
Related LinksIEGH666-1-6, IEGH666-1-62-20.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH666-1-62-20.0-91-V Details Description
Related parts for IEGH666-1-62-20.0-91-V
RES 7.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 520VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
Z50 LED HOLDER ZHAGA PROFILE LU datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf