Sensata Technologies/Airpax IEGH666-1-63F-30.0-91-V
IEGH666-1-63F-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH666-1-63F-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEGH666-1-63F-30.0-91-V.pdf
Availability of IEGH666-1-63F-30.0-91-V
QUANTITY
IEGH666-1-63F-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH666-1-63F-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEGH666-1-63F-30.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH666-1-63F-30.0-91-V
Related LinksIEGH666-1-6, IEGH666-1-63F-30.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH666-1-63F-30.0-91-V Details Description
Related parts for IEGH666-1-63F-30.0-91-V
SCR 4A 200UA 600V TO-220AB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 480VAC datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 144MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 24V 42MM CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf