Sensata Technologies/Airpax IEGHS666-1-62-30.0-01-V
IEGHS666-1-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHS666-1-62-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEGHS666-1-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IEGHS666-1-62-30.0-01-V
QUANTITY
IEGHS666-1-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHS666-1-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGHS666-1-62-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHS666-1-62-30.0-01-V
Related LinksIEGHS666-1-, IEGHS666-1-62-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHS666-1-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEGHS666-1-62-30.0-01-V
FILTER LINE 18MH 1.0A TYPE 600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 410MA 760 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf