Sensata Technologies/Airpax IEGZX00-35619-50-V
IEGZX00-35619-50-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGZX00-35619-50-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IEGZX00-35619-50-V.pdf
Availability of IEGZX00-35619-50-V
QUANTITY
IEGZX00-35619-50-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGZX00-35619-50-V
Internal Part NumberEIS-IEGZX00-35619-50-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGZX00-35619-50-V
Related LinksIEGZX00-3, IEGZX00-35619-50-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGZX00-35619-50-V Details Description
Related parts for IEGZX00-35619-50-V
IC OPAMP GP 5MHZ 16SO datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP NEG HV 14-SOIC datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 60V 1.5A 8-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
ATTENUATOR 1DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.19A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
20W Regulated DC/DC Converter datasheet.pdf