Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-63-10.0-01-V
IEL1-1-63-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-63-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEL1-1-63-10.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-63-10.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-63-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-63-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-63-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-63-10.0-01-V
Related LinksIEL1-1-63, IEL1-1-63-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-63-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-63-10.0-01-V
CONN HEADER 60POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG SPST R/R 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RELAY REPEAT CYCLE ANLG 24V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC datasheet.pdf
SOT23 PNP SILICON PLANAR SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf