Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-63F-15.0-01-V
IEL1-1-63F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-63F-15.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEL1-1-63F-15.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-63F-15.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-63F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-63F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-63F-15.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-63F-15.0-01-V
Related LinksIEL1-1-63F, IEL1-1-63F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-63F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-63F-15.0-01-V
TERM BLK END COVER 2.5MM GREEN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf