Sensata Technologies/Airpax IEL11-1-62-20.0-01-V
IEL11-1-62-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL11-1-62-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEL11-1-62-20.0-01-V.pdf
Availability of IEL11-1-62-20.0-01-V
QUANTITY
IEL11-1-62-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL11-1-62-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL11-1-62-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL11-1-62-20.0-01-V
Related LinksIEL11-1-62, IEL11-1-62-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL11-1-62-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEL11-1-62-20.0-01-V
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SV 7.62HP/04/90MF4 SC/08R BK datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
RES 34 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf