Sensata Technologies/Airpax IEL11-1-63-15.0-E-01
IEL11-1-63-15.0-E-01 picture photo
Mfg. Part Number
IEL11-1-63-15.0-E-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEL11-1-63-15.0-E-01.pdf
Availability of IEL11-1-63-15.0-E-01
QUANTITY
IEL11-1-63-15.0-E-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL11-1-63-15.0-E-01
Internal Part NumberEIS-IEL11-1-63-15.0-E-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC480V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL11-1-63-15.0-E-01
Related LinksIEL11-1-63, IEL11-1-63-15.0-E-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL11-1-63-15.0-E-01 Details Description
Related parts for IEL11-1-63-15.0-E-01
IC DAC 10BIT 3V SRL-IN 8-SOIC datasheet.pdf
IC DVR LATCH 8BIT SER IN 18SOIC datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 60V .30A SMD 2920 datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-3 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 38VC SOT23 datasheet.pdf
RES 4.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 2W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf