Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-20.0-01-V
IELK1-1-52-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-20.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELK1-1-52-20.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-20.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-52-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-20.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-20.0-01-V
Related LinksIELK1-1-52, IELK1-1-52-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-20.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-20.0-01-V
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 1.2V 25A POS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 1780FBGA datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC POE 802.3AT INTERFACE 10-MSOP datasheet.pdf
IC MOTOR CTLR PAR/PWM SSOP20 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A AXIAL datasheet.pdf