Sensata Technologies/Airpax IELK111-31505-36-V
IELK111-31505-36-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK111-31505-36-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELK111-31505-36-V.pdf
Availability of IELK111-31505-36-V
QUANTITY
IELK111-31505-36-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK111-31505-36-V
Internal Part NumberEIS-IELK111-31505-36-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK111-31505-36-V
Related LinksIELK111-3, IELK111-31505-36-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK111-31505-36-V Details Description
Related parts for IELK111-31505-36-V
PANEL SIDE 49X16X.05" BLACK 1/PR datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 4A TO-220 datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 200CPR 1/4" datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf