Sensata Technologies/Airpax IELZX11-1-62-20.0-03-V
IELZX11-1-62-20.0-03-V picture photo
Mfg. Part Number
IELZX11-1-62-20.0-03-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELZX11-1-62-20.0-03-V.pdf
Availability of IELZX11-1-62-20.0-03-V
QUANTITY
IELZX11-1-62-20.0-03-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELZX11-1-62-20.0-03-V
Internal Part NumberEIS-IELZX11-1-62-20.0-03-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELZX11-1-62-20.0-03-V
Related LinksIELZX11-1-6, IELZX11-1-62-20.0-03-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELZX11-1-62-20.0-03-V Details Description
Related parts for IELZX11-1-62-20.0-03-V
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16M/X datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CODEC 8CH 114DB 192KHZ 64LQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 35M OHM 10% 100W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2X2 3MM ROUND datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 5UH SMD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
1500 VDC 6 AMP INLINE MIDGET FUS datasheet.pdf