Sensata Technologies/Airpax IELZXK1-1-51-100.-G2-V
IELZXK1-1-51-100.-G2-V picture photo
Mfg. Part Number
IELZXK1-1-51-100.-G2-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A
Datasheet Download
IELZXK1-1-51-100.-G2-V.pdf
Availability of IELZXK1-1-51-100.-G2-V
QUANTITY
IELZXK1-1-51-100.-G2-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELZXK1-1-51-100.-G2-V
Internal Part NumberEIS-IELZXK1-1-51-100.-G2-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELZXK1-1-51-100.-G2-V
Related LinksIELZXK1-1-5, IELZXK1-1-51-100.-G2-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELZXK1-1-51-100.-G2-V Details Description
Related parts for IELZXK1-1-51-100.-G2-V
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 150MW 0503 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
3+3 WAY FEMALE CRIMP L/BORE datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf