TDK Corporation IFL10M-025NB300X200
IFL10M-025NB300X200 picture photo
Mfg. Part Number
IFL10M-025NB300X200
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
RF ABSORBING SHEET IFL FLEXIELD
Datasheet Download
IFL10M-025NB300X200.pdf
Availability of IFL10M-025NB300X200
QUANTITY
IFL10M-025NB300X200 Order Process
Ship out your order
Specifications of IFL10M-025NB300X200
Internal Part NumberEIS-IFL10M-025NB300X200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeSheet
Thickness - Overall-
Width7.874" (200.00mm)
Length11.8" (300mm)
AdhesiveSynthetic Resin, Conductive - Double Sided
Temperature Range-40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IFL10M-025NB300X200
Related LinksIFL10M-02, IFL10M-025NB300X200 Datasheet, TDK Corporation Distributor
IFL10M-025NB300X200 Details Description
Related parts for IFL10M-025NB300X200
MODULE POWER ENTRY 10A datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR YELLOW PCMT datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT FP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 13-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf