TDK Corporation IFL12-200NB300X200
IFL12-200NB300X200 picture photo
Mfg. Part Number
IFL12-200NB300X200
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
RF ABSORBING SHEET IFL FLEXIELD
Datasheet Download
IFL12-200NB300X200.pdf
Availability of IFL12-200NB300X200
QUANTITY
IFL12-200NB300X200 Order Process
Ship out your order
Specifications of IFL12-200NB300X200
Internal Part NumberEIS-IFL12-200NB300X200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesIFL
ShapeSquare
Thickness - Overall0.008" (0.2mm)
Width7.874" (200.00mm)
Length11.80" (300.0mm)
AdhesiveAdhesive - One Side
Temperature Range-40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IFL12-200NB300X200
Related LinksIFL12-200, IFL12-200NB300X200 Datasheet, TDK Corporation Distributor
IFL12-200NB300X200 Details Description
Related parts for IFL12-200NB300X200
TVS DIODE 15.3VWM 26.78VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
THERMOSTAT CERAMIC 57.2DEG C NC datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 0.4W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 50V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
KIT CQM II 3-5K SC 30MM N.A. datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0012 UF 10% 300 VAC R datasheet.pdf