Vishay/Dale IHHP0806ABERR47M01
IHHP0806ABERR47M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHHP0806ABERR47M01
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 4.2A 35 MOHM SMD
Datasheet Download
IHHP0806ABERR47M01.pdf
Availability of IHHP0806ABERR47M01
QUANTITY
IHHP0806ABERR47M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHHP0806ABERR47M01
Internal Part NumberEIS-IHHP0806ABERR47M01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHHP-0806AB-01
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating4.2A
Current - Saturation4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHHP0806ABERR47M01
Related LinksIHHP0806A, IHHP0806ABERR47M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHHP0806ABERR47M01 Details Description
Related parts for IHHP0806ABERR47M01
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
RES 0.015 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 152 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 25MM datasheet.pdf