Vishay/Dale IHLP2525CZER150M8A
IHLP2525CZER150M8A picture photo
Mfg. Part Number
IHLP2525CZER150M8A
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.9A 127 MOHM SMD
Datasheet Download
IHLP2525CZER150M8A.pdf
Availability of IHLP2525CZER150M8A
QUANTITY
IHLP2525CZER150M8A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP2525CZER150M8A
Internal Part NumberEIS-IHLP2525CZER150M8A
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHLP-2525CZ-8A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.9A
Current - Saturation2.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)127 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP2525CZER150M8A
Related LinksIHLP2525C, IHLP2525CZER150M8A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP2525CZER150M8A Details Description
Related parts for IHLP2525CZER150M8A
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 3.3V SIP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.1A 120 MOHM TH datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf