Vishay/Dale IHLP6767GZER6R8M01
IHLP6767GZER6R8M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767GZER6R8M01
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 19A 8.83 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767GZER6R8M01.pdf
Availability of IHLP6767GZER6R8M01
QUANTITY
IHLP6767GZER6R8M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767GZER6R8M01
Internal Part NumberEIS-IHLP6767GZER6R8M01
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-6767GZ-01
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating19A
Current - Saturation32A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.83 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767GZER6R8M01
Related LinksIHLP6767G, IHLP6767GZER6R8M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767GZER6R8M01 Details Description
Related parts for IHLP6767GZER6R8M01
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK SINGLE COVER datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf