Vishay/Dale IHSM5832PJ1R0L
IHSM5832PJ1R0L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832PJ1R0L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM5832PJ1R0L.pdf
Availability of IHSM5832PJ1R0L
QUANTITY
IHSM5832PJ1R0L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832PJ1R0L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832PJ1R0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHSM-5832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±15%
Current Rating9A
Current - Saturation6.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832PJ1R0L
Related LinksIHSM583, IHSM5832PJ1R0L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832PJ1R0L Details Description
Related parts for IHSM5832PJ1R0L
CARDEDGE 30POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CGRID SMT HDR W/L.PEG 16POS datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf