Vishay/Dale IHTH0750JZEB100M5A
IHTH0750JZEB100M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHTH0750JZEB100M5A
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 17A 7.7 MOHM TH
Datasheet Download
IHTH0750JZEB100M5A.pdf
Availability of IHTH0750JZEB100M5A
QUANTITY
IHTH0750JZEB100M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHTH0750JZEB100M5A
Internal Part NumberEIS-IHTH0750JZEB100M5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHTH-0750JZ-5A
PackagingTray
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating17A
Current - Saturation18A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.800" Dia (20.32mm)
Height - Seated (Max)0.375" (9.53mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHTH0750JZEB100M5A
Related LinksIHTH0750J, IHTH0750JZEB100M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHTH0750JZEB100M5A Details Description
Related parts for IHTH0750JZEB100M5A
CONN HDR DUAL 68POS .100 R/A AU datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FANOUT BUFFER 4OUTPUT 20-QFN datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf