JAE Electronics IL-312-A100SB-VF-A1
IL-312-A100SB-VF-A1 picture photo
Mfg. Part Number
IL-312-A100SB-VF-A1
Brief Description
CONN RCPT 100POS 0.5MM SMD
Datasheet Download
IL-312-A100SB-VF-A1.pdf
Availability of IL-312-A100SB-VF-A1
QUANTITY
IL-312-A100SB-VF-A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-312-A100SB-VF-A1
Internal Part NumberEIS-IL-312-A100SB-VF-A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesIL-312
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions100
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights2.5mm, 3mm
Height Above Board0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-312-A100SB-VF-A1
Related LinksIL-312-A1, IL-312-A100SB-VF-A1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-312-A100SB-VF-A1 Details Description
Related parts for IL-312-A100SB-VF-A1
FUSE GLASS 400MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
LOCKING SLIDE datasheet.pdf
040 MLC PLUG HSG 12P BLUE datasheet.pdf
RES 0.075 OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
LED VCSEL 850NM 1GBPS FLAT TO-46 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V SOT-89 datasheet.pdf