JAE Electronics IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
IL-WX-24P-HF-HD-S-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24P-HF-HD-S-BE.pdf
Availability of IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
QUANTITY
IL-WX-24P-HF-HD-S-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package417
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
Related LinksIL-WX-24P-, IL-WX-24P-HF-HD-S-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24P-HF-HD-S-BE Details Description
Related parts for IL-WX-24P-HF-HD-S-BE
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 32LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
HEATSHK TUBING 4:1 17.7DIA 75MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V T2H 1206 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X10MM datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
D SUB IP 67_50 POLE FRONT SEAL datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf