JAE Electronics IL-Y-9S-S15C3
IL-Y-9S-S15C3 picture photo
Mfg. Part Number
IL-Y-9S-S15C3
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 9POS 1.5MM CRIMP
Datasheet Download
IL-Y-9S-S15C3.pdf
Availability of IL-Y-9S-S15C3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IL-Y-9S-S15C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-Y-9S-S15C3
Internal Part NumberEIS-IL-Y-9S-S15C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,778
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesIL-Y
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions9
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-Y-9S-S15C3
Related LinksIL-Y-9, IL-Y-9S-S15C3 Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-Y-9S-S15C3 Details Description
Related parts for IL-Y-9S-S15C3
IC REG BUCK BOOST INV 12V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN 24VOUT datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL SN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 112MA 40 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf