Vishay/Dale ILBB0603ER800V
ILBB0603ER800V picture photo
Mfg. Part Number
ILBB0603ER800V
Brief Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0603
Datasheet Download
ILBB0603ER800V.pdf
Availability of ILBB0603ER800V
QUANTITY
ILBB0603ER800V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILBB0603ER800V
Internal Part NumberEIS-ILBB0603ER800V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILBB-0603
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency80 Ohm @ 100MHz
Current Rating150mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILBB0603ER800V
Related LinksILBB060, ILBB0603ER800V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILBB0603ER800V Details Description
Related parts for ILBB0603ER800V
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 285MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SL SURFACE COND DISC 4-1/2"A MED datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 100MA 3W datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ SMD datasheet.pdf