Vishay/Dale ILSB1206ER220K
ILSB1206ER220K picture photo
Mfg. Part Number
ILSB1206ER220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 5MA 900 MOHM SMD
Datasheet Download
ILSB1206ER220K.pdf
Availability of ILSB1206ER220K
QUANTITY
ILSB1206ER220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ILSB1206ER220K
Internal Part NumberEIS-ILSB1206ER220K
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating5mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant19MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILSB1206ER220K
Related LinksILSB120, ILSB1206ER220K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILSB1206ER220K Details Description
Related parts for ILSB1206ER220K
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 14.82252MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 105°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC SMA datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-0750L 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MAG MATE CONT .187 datasheet.pdf
385NM HI INT MAX 12800MW/CM2 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf