Sensata Technologies/Airpax IMG6-1REC4-32767-25-V
IMG6-1REC4-32767-25-V picture photo
Mfg. Part Number
IMG6-1REC4-32767-25-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IMG6-1REC4-32767-25-V.pdf
Availability of IMG6-1REC4-32767-25-V
QUANTITY
IMG6-1REC4-32767-25-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMG6-1REC4-32767-25-V
Internal Part NumberEIS-IMG6-1REC4-32767-25-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIMG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMG6-1REC4-32767-25-V
Related LinksIMG6-1REC4, IMG6-1REC4-32767-25-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IMG6-1REC4-32767-25-V Details Description
Related parts for IMG6-1REC4-32767-25-V
CONV DC-DC 4.6-5.7V 20A HRZ SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 3017 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 111 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IMCV-SWITCH, TX/3 + SSFX-SM1550- datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf