Sensata Technologies/Airpax IMG6-34240-5-V
IMG6-34240-5-V picture photo
Mfg. Part Number
IMG6-34240-5-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IMG6-34240-5-V.pdf
Availability of IMG6-34240-5-V
QUANTITY
IMG6-34240-5-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMG6-34240-5-V
Internal Part NumberEIS-IMG6-34240-5-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIMG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMG6-34240-5-V
Related LinksIMG6-34, IMG6-34240-5-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IMG6-34240-5-V Details Description
Related parts for IMG6-34240-5-V
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 7' BLACK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 13 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW DO213AB datasheet.pdf