Sensata Technologies/Airpax IMGB6-1RLS4-39669-50-V
IMGB6-1RLS4-39669-50-V picture photo
Mfg. Part Number
IMGB6-1RLS4-39669-50-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IMGB6-1RLS4-39669-50-V.pdf
Availability of IMGB6-1RLS4-39669-50-V
QUANTITY
IMGB6-1RLS4-39669-50-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMGB6-1RLS4-39669-50-V
Internal Part NumberEIS-IMGB6-1RLS4-39669-50-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMGB6-1RLS4-39669-50-V
Related LinksIMGB6-1RLS4, IMGB6-1RLS4-39669-50-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IMGB6-1RLS4-39669-50-V Details Description
Related parts for IMGB6-1RLS4-39669-50-V
CABLE FLAT FLEX 8" .50MM 6 POS datasheet.pdf
IC 40 MHZ DSP 144-LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM PC MNT HZL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 750MA 63V 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf
LED CBL ASSY 0.50W WH/BK 18"WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf