Sensata Technologies/Airpax IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T picture photo
Mfg. Part Number
IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER .1A
Datasheet Download
IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T.pdf
Availability of IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
QUANTITY
IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T Order Process
Ship out your order
Specifications of IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
Internal Part NumberEIS-IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100mA
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T Details Description
Related parts for IPAP-1-1REC4-60-.100-L-01-T
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANLG DUAL 8CH 28PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
EMITTER UV 395NM 1A datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf