Infineon Technologies IPI100N10S3-05
IPI100N10S3-05 picture photo
Mfg. Part Number
IPI100N10S3-05
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 100A TO262-3
Datasheet Download
IPI100N10S3-05.pdf
Availability of IPI100N10S3-05
QUANTITY
IPI100N10S3-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPI100N10S3-05
Internal Part NumberEIS-IPI100N10S3-05
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs5.1 mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 240µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs176nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds11570pF @ 25V
Power - Max300W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPI100N10S3-05
Related LinksIPI100N, IPI100N10S3-05 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
IPI100N10S3-05 Details Description
Related parts for IPI100N10S3-05
RES SMD 210 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER MED PERFORM IEC INLET 12A datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 15' TNCM TNCM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 3A TO220F datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 200MA 1W datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETH 2CH 196CABGA datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 6.8 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf