International Rectifier (Infineon Technologies Americas Corp.) IRAMT20TP60A
IRAMT20TP60A picture photo
Mfg. Part Number
IRAMT20TP60A
Brief Description
IC MOD PWR HYBRID 600V 20A
Datasheet Download
IRAMT20TP60A.pdf
Availability of IRAMT20TP60A
QUANTITY
IRAMT20TP60A Order Process
Ship out your order
Specifications of IRAMT20TP60A
Internal Part NumberEIS-IRAMT20TP60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IRAMT20TP60A
IRAMT20TP60A Details Description
Related parts for IRAMT20TP60A
SENSOR 15PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
350 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
DIODE STD REC NOT ISO 70A DO5 datasheet.pdf