ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32800J-7BL-TR
IS42S32800J-7BL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32800J-7BL-TR
Brief Description
IC SDRAM 256MB 143MHZ 90BGA
Datasheet Download
IS42S32800J-7BL-TR.pdf
Availability of IS42S32800J-7BL-TR
QUANTITY
IS42S32800J-7BL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32800J-7BL-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32800J-7BL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (8M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32800J-7BL-TR
IS42S32800J-7BL-TR Details Description
Related parts for IS42S32800J-7BL-TR
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 1KVDC QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
ANTENNA TRI-BAND WTS MHF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
SINGLE CONTACT 1.0MM HT datasheet.pdf