ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S86400F-7TLI-TR
IS42S86400F-7TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S86400F-7TLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 512MB 143MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S86400F-7TLI-TR.pdf
Availability of IS42S86400F-7TLI-TR
QUANTITY
IS42S86400F-7TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S86400F-7TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S86400F-7TLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S86400F-7TLI-TR
IS42S86400F-7TLI-TR Details Description
Related parts for IS42S86400F-7TLI-TR
RELAY REED SPST 3A 12V datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.5"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH UNI SOT23W datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
AVM3(FS) SNAP ACTON SWITCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W datasheet.pdf
EMLP-AL (85 6X54) datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf