ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43DR16128B-25EBL-TR
IS43DR16128B-25EBL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43DR16128B-25EBL-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR2 2GB 400MHZ CL6 84BGA
Datasheet Download
IS43DR16128B-25EBL-TR.pdf
Availability of IS43DR16128B-25EBL-TR
QUANTITY
IS43DR16128B-25EBL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43DR16128B-25EBL-TR
Internal Part NumberEIS-IS43DR16128B-25EBL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size2G (128M x 16)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case84-TFBGA
Supplier Device Package84-TWBGA (10.5x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43DR16128B-25EBL-TR
IS43DR16128B-25EBL-TR Details Description
Related parts for IS43DR16128B-25EBL-TR
IC 10-OUT DECADE COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 420KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 10BIT TTL 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf