ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43R32800D-5BLI-TR
IS43R32800D-5BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43R32800D-5BLI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR 256M 200MHZ 144BGA
Datasheet Download
IS43R32800D-5BLI-TR.pdf
Availability of IS43R32800D-5BLI-TR
QUANTITY
IS43R32800D-5BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43R32800D-5BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS43R32800D-5BLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256M (8M x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case144-LFBGA
Supplier Device Package144-LFBGA (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43R32800D-5BLI-TR
IS43R32800D-5BLI-TR Details Description
Related parts for IS43R32800D-5BLI-TR
REGULATOR 5.0V 3A VERT VT HT datasheet.pdf
IC ADC 24BIT DIFF INP/REF 16SSOP datasheet.pdf
IC BCD-7SEG LTCH/DEC/DVR 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SEALED 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf