ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43TR85120A-15HBL-TR
IS43TR85120A-15HBL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43TR85120A-15HBL-TR
Brief Description
IC DDR3 4G 1333MT/S 78BGA
Datasheet Download
IS43TR85120A-15HBL-TR.pdf
Availability of IS43TR85120A-15HBL-TR
QUANTITY
IS43TR85120A-15HBL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43TR85120A-15HBL-TR
Internal Part NumberEIS-IS43TR85120A-15HBL-TR
Featured ProductDDR3 Memory Solutions
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size4G (512M x 8)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-TWBGA (9x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43TR85120A-15HBL-TR
IS43TR85120A-15HBL-TR Details Description
Related parts for IS43TR85120A-15HBL-TR
CAP CER 390PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 28P-28P M-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 2.41MM datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
508 TB SOCKET VER THR datasheet.pdf
1681 APPLIANCE INLET 16A 155C datasheet.pdf