ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43TR85120A-15HBL
IS43TR85120A-15HBL picture photo
Mfg. Part Number
IS43TR85120A-15HBL
Brief Description
IC DDR3 4G 1333MT/S 78BGA
Datasheet Download
IS43TR85120A-15HBL.pdf
Availability of IS43TR85120A-15HBL
QUANTITY
IS43TR85120A-15HBL Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43TR85120A-15HBL
Internal Part NumberEIS-IS43TR85120A-15HBL
Featured ProductDDR3 Memory Solutions
Standard Package220
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size4G (512M x 8)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-TWBGA (9x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43TR85120A-15HBL
IS43TR85120A-15HBL Details Description
Related parts for IS43TR85120A-15HBL
BATTERY PK 3.0V AA OXYRIDE ALKA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf