ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS46DR16128A-3DBLA1
IS46DR16128A-3DBLA1 picture photo
Mfg. Part Number
IS46DR16128A-3DBLA1
Brief Description
IC DDR2 2GB 333MHZ CL5 84BGA
Datasheet Download
IS46DR16128A-3DBLA1.pdf
Availability of IS46DR16128A-3DBLA1
QUANTITY
IS46DR16128A-3DBLA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IS46DR16128A-3DBLA1
Internal Part NumberEIS-IS46DR16128A-3DBLA1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package162
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size2G (128M x 16)
Speed333MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case84-LFBGA
Supplier Device Package84-LFBGA (10.5x13.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS46DR16128A-3DBLA1
IS46DR16128A-3DBLA1 Details Description
Related parts for IS46DR16128A-3DBLA1
IC FLASH 4MBIT 50MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 38-54V 700MA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T 9POS NONSHORT datasheet.pdf
BOARD MIKROMEDIA STM32 M4 datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
CABLE ASSY CIRC 4POS datasheet.pdf