ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS49NLC93200-25BL
IS49NLC93200-25BL picture photo
Mfg. Part Number
IS49NLC93200-25BL
Brief Description
IC DRAM 288MBIT 400MHZ 144BGA
Datasheet Download
IS49NLC93200-25BL.pdf
Availability of IS49NLC93200-25BL
QUANTITY
IS49NLC93200-25BL Order Process
Ship out your order
Specifications of IS49NLC93200-25BL
Internal Part NumberEIS-IS49NLC93200-25BL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package104
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeRLDRAM 2
Memory Size288M (32M x 9)
Speed2.5ns
InterfaceCommon I/O
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-TFBGA
Supplier Device Package144-FCBGA (11x18.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS49NLC93200-25BL
IS49NLC93200-25BL Details Description
Related parts for IS49NLC93200-25BL
RES SMD 19.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 80POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
IC MCU ARM 32K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR VLA106-15151 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf