ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS12836A-200TQI-TR
IS61LPS12836A-200TQI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS12836A-200TQI-TR
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS12836A-200TQI-TR.pdf
Availability of IS61LPS12836A-200TQI-TR
QUANTITY
IS61LPS12836A-200TQI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS12836A-200TQI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LPS12836A-200TQI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS12836A-200TQI-TR
IS61LPS12836A-200TQI-TR Details Description
Related parts for IS61LPS12836A-200TQI-TR
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR DUAL INTRFAC 24SOIC datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CH20M12 FRONT ELEMENT BLACK datasheet.pdf
FUSE CLASS J T/D 2.25A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf