ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP12836B-200TQI
IS61NLP12836B-200TQI picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP12836B-200TQI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP12836B-200TQI.pdf
Availability of IS61NLP12836B-200TQI
QUANTITY
IS61NLP12836B-200TQI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP12836B-200TQI
Internal Part NumberEIS-IS61NLP12836B-200TQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP12836B-200TQI
IS61NLP12836B-200TQI Details Description
Related parts for IS61NLP12836B-200TQI
SIP HEADER 62 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 4.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SPEAKER ENCLOSURE 1 W 8 OHM 83 D datasheet.pdf