ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP12836B-200TQLI-TR
IS61NLP12836B-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP12836B-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP12836B-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61NLP12836B-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61NLP12836B-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP12836B-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP12836B-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP12836B-200TQLI-TR
IS61NLP12836B-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP12836B-200TQLI-TR
CONN HEADER 16POS 5MM DUAL TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2.5A DO216 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
RCPT ASSY, SZ 2, ARINC 600 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf