ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP25636A-200B2LI
IS61NLP25636A-200B2LI picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP25636A-200B2LI
Brief Description
IC SRAM 8MB 200MHZ 119BGA
Datasheet Download
IS61NLP25636A-200B2LI.pdf
Availability of IS61NLP25636A-200B2LI
QUANTITY
IS61NLP25636A-200B2LI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP25636A-200B2LI
Internal Part NumberEIS-IS61NLP25636A-200B2LI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BBGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP25636A-200B2LI
IS61NLP25636A-200B2LI Details Description
Related parts for IS61NLP25636A-200B2LI
SWITCH BLOCK 1 NO 1 NC datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CON PWR JCK 1.3MM HIGH CUR datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20LFCSP datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 2% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
POINT OF OPERATION GUARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf