Vishay/Dale CW0101R470JE73
CW0101R470JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101R470JE73
Brief Description
RES 1.47 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0101R470JE73.pdf
Availability of CW0101R470JE73
QUANTITY
CW0101R470JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101R470JE73
Internal Part NumberEIS-CW0101R470JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101R470JE73
Related LinksCW0101R, CW0101R470JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101R470JE73 Details Description
Related parts for CW0101R470JE73
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BEVEL ENTRY CLIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 3W 430 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
DW3 PLUG SIGNAL HOUSING A datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX BLUE TRANSP 12" datasheet.pdf