ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236-200B3I-TR
IS61NVP51236-200B3I-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236-200B3I-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NVP51236-200B3I-TR.pdf
Availability of IS61NVP51236-200B3I-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61NVP51236-200B3I-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236-200B3I-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236-200B3I-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LFBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NVP51236-200B3I-TR
IS61NVP51236-200B3I-TR Details Description
Related parts for IS61NVP51236-200B3I-TR
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
LED SNAP-IN PANEL IND YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
17W2 FEMALE IP 67 PCR REAR MOUNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 30V 200MA SOD882 datasheet.pdf