ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236B-200B3I-TR
IS61NVP51236B-200B3I-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236B-200B3I-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NVP51236B-200B3I-TR.pdf
Availability of IS61NVP51236B-200B3I-TR
QUANTITY
IS61NVP51236B-200B3I-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236B-200B3I-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236B-200B3I-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NVP51236B-200B3I-TR
IS61NVP51236B-200B3I-TR Details Description
Related parts for IS61NVP51236B-200B3I-TR
CONN SOCKET 22-26AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 300 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INTELLIGENT MODULES datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf