Vishay/Dale ISC1210BN1R5K
ISC1210BN1R5K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN1R5K
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 370MA 750 MOHM
Datasheet Download
ISC1210BN1R5K.pdf
Availability of ISC1210BN1R5K
QUANTITY
ISC1210BN1R5K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN1R5K
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN1R5K
Material - CorePowdered Iron
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN1R5K
Related LinksISC121, ISC1210BN1R5K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN1R5K Details Description
Related parts for ISC1210BN1R5K
CAP CER 100PF 2KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
C/A MRJ21/RJ45 GBE GRAY CMR GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 02CKT datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/17/90LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE 40A BRAZ SQR DO5 datasheet.pdf