Vishay/Dale ISC1210ER27NM
ISC1210ER27NM picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ER27NM
Brief Description
FIXED IND 27NH 610MA 170 MOHM
Datasheet Download
ISC1210ER27NM.pdf
Availability of ISC1210ER27NM
QUANTITY
ISC1210ER27NM Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ER27NM
Internal Part NumberEIS-ISC1210ER27NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance27nH
Tolerance±20%
Current Rating610mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ER27NM
Related LinksISC121, ISC1210ER27NM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ER27NM Details Description
Related parts for ISC1210ER27NM
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V D618SM datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PREC COMPARATOR DUAL HS 14DMP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
24AWG 7/32 9PR FOILBRAID 100' datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf