Vishay/Dale ISC1812EB470K
ISC1812EB470K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812EB470K
Brief Description
FIXED IND 47UH 183MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812EB470K.pdf
Availability of ISC1812EB470K
QUANTITY
ISC1812EB470K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812EB470K
Internal Part NumberEIS-ISC1812EB470K
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating183mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812EB470K
Related LinksISC181, ISC1812EB470K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812EB470K Details Description
Related parts for ISC1812EB470K
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 0804 datasheet.pdf
AC DRIVE,1HP,240V,0.7KW,3PH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
2.0 WTB PLG HSG ASSY STR 4CKT datasheet.pdf
KIT ROLLER LVR datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 50MHZ 8VDFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.3W DO41 datasheet.pdf